top of page
שגיא-6-Original_edited_edited_edited.png

שגיא כהן - יוצר ומעורר

מלווה בתהליכי שינוי, ניקוי וריפוי

ליווי התפתחותי

אל מקור העוצמה הפנימי

הייתי צריך לאבד את הכול
– פעמיים –
על מנת למצוא את עצמי

שלום שמי שגיא, אב לארבעה, יוצר ומעורר, מלווה בתהליכי התפתחות והתחדשות ומסייע להתחבר למקור העוצמה הפנימי, באמצעות מתודולוגיית 9 השערים –- שיטה חדשנית שפיתחתי במהלך 28 שנות התפתחות עצמית, ומתוך הניסיון הרב שרכשתי בארץ ובעולם, בעבודה עם אנשים, קבוצות וארגונים, בכול הגילאים ובכול שלבי ההתפתחות.

על מנת לתת מענה למכאוב, דרוש, ראשית, לחוות אותו.

כול הכלים ההתפתחותיים שייצרתי הינם חווייתיים: מידע שחלחל דרכי ובתוכי, נגע ברגש והתחבר אל הלב.

טראומות שחוויתי על בשרי, שהצטלקתי בם, שהתחשלתי דרכם, ושזיקקתי את האמת שבהן אל נקטר עשיר של ידע, העובר דרך הכאב ונטמר אל הארה. חלל וריקנות שחוויתי מתוך אובדן ונטישה, אשר מתוכו גיליתי את החיבור האינסופי המתחדש אל מרחב האמת שבפנים. ואז, העמקה בעושרו, הקשבה לנפש, והתמסרות אל ייעוד הנשמה. ולבסוף, הטמעת הערכים החדשים, התקדשות והשרשה אל הקרקע, וממנה אל הגוף החי, שדרכו אני מתקיים.

אחרי שמאבדים הכול, לא נותר עוד מה להפסיד.
אז, אפשר באמת לחיות!

לעומק

נולדתי אל תוך מסורת עתיקת-יומין, אל עולם רווי פחדים ואל אשליית המחסור. גידלו אותי אל תוך זהירות, אל תוך התחשבות ואל קבלת סמכות. סיפרו לי מאיפה הגיעו אבותיי, מי רודף אחריהם ואחרי, איזה ידע צריך לרכוש וממי צריך לחשוש. 

בקיצור, נתנו לי זהות. בעוד קול פנימי המשיך לדרוש: אין חיה כזאת!

אני זוכר שיעורי היסטוריה ותורה. מאוד אהבתי את סיפורי הגבורה. אבל למה כול כך הרבה שנאה? למה צריכה להיות שואה? סיפורים עקובים מדם, והאמון בלב אדם, נדם. 

מבולבל, חיפשתי הסברים. חיפשתי, אך מצאתי שאלות גדולות עוד יותר על החיים.

עד שהניחו לי ביד, ספר אחד.

בן-דוד של אמא, אדם מיוחד, אשר היה מרפא בעזרת קולו ובאמצעות ידיו, פתח בפני עולם רחב. תיקשורים, מסרים מעולמות אחרים, ידע גנוז, מכשפים ואֶֶלים. סיפורים קסומים. וכך נקראתי לצאת אל המרחבים. טיילתי והכרתי תרבויות ואנשים, ואז חזרתי להתעמק בלימודים. כלכלה ופילוסופיה, נו מה? הרי כסף וחוכמה מניעים את הבריאה.

לאחר שלוש שנים, נקראתי שוב אל הנדודים. עברתי לגרמניה וגידלתי ילדים, עבדתי עם פליטים, גישרתי בין יהודים למוסלמים לנוצרים, שגשגתי בלהיות ייחודי, בין כול האחרים.

אך אותו קול פנימי המשיך לגלול – יש בך אור גדול, שתף בו את המכלול! 

במשך שנים, שעבדתי על הכרת העצמי, והסתתרתי מפני מי שאני. התבטאתי דרך מסכות, ולא הרשיתי לאמת הפנימית להתגלות.

והינה, החלטתי לקחת אחראיות. דרך משברים גדולים נפרצות במסכה סדקים. גרמניה אפשרה לי להתמודד עם הפחדים הכי גדולים, עם צלקות עבר וטראומות דורי-דורות. עם דברים בתוכי שלא רציתי לראות. אך אחרי ההתמודדות והשחרור, נותרתי עירום, ללא מסכה, מביט בעצמי במראה. חסר ברירה, הבנתי שאני חייב לבחור - באור.

ומתוך בחירה זו נפתחו דלתות. אנשים חדשים חדרו לחיי והפכו לי למראות. נשמות תאומות. שליחים מתקופות קדומות. אבות... אימהות. וכך יצאתי, בשנית, אל הנדודים, הפעם אל מרחבי האנדים ותרבות השבטים. 

שלוש שנים חייתי מחוץ למסגרות, מתוך מזוודה, ללא נכסים או מקורות פרנסה. כפליט מתוך בחירה, הסתובבתי ממדינה למדינה. חסר זהות, חסר זכויות, מונע מתוך מהות פנימית, לגלות את התכלית. חייתי מן הרגע אל הרגע, בחסדיהם של אחרים, עובד כפיים, הזוכה לשתף מאוצרותיי האמיתיים. למדתי את דרכי הלב, את נתיב החמלה ואת סגולתה של קהילה. למדתי לחשוף עצמי עירום ועריה. לעמוד נשגב ולקרוא הינני בצהלה. למדתי לתת, גם כשנדמה שאין מה. למדתי להתחלק, מכול הלב, עד לנשימה האחרונה.

בלב גואה,
התחלתי להקשיב לקריאה – שובה הביתה! שוב ארצה, לגאולה...

אחרי 15 שנות גלות, שבתי ארצה, אל הזכות. להיות כאן בין אחים ואחיות. לשתף ולהוות עבורם מראות. לתת מעצמי, ממתנותיי. לתת ולתת עד בלי דיי.

יש לנו שפע, מן הכול. כעת הזמן לקרוא בכול גדול – אנחנו כאן! מביטים אל האחדות בעיניים. מקרבים ארץ לשמיים. משיקים לבבות.

ומכאן הכול יכול להיות.

מיניות-חושניות-זוגיות

משיחיות/סינדרום ירושלים

שחרור הנפש

ריפוי טראומות

אתגרי החיים

חיבור אל הילד הפנימי

שינוי דפוסי חשיבה

משמעות החיים

שינוי דפוסי חשיבה

יציאה ממשברים

התמרת פחדים

דינמיקת הלהבות התאומות

בריאות הגוף

הרחבת התודעה

ילודה טבעית

בהירות וצלילות עסקית

התנתקות מהתמכרויות

 

מהות השירות 

יצרתי לנו כאן מרחב הוליסטי, אוהב ומקבל. מרכז פיזי ודיגיטלי, בוא אפשר למצוא מענה. סדנאות והרצאות לריפוי תכליתי, כלים נגישים לתמיכה בשינויי דפוסי חשיבה, בדרכי התנהגות, בתזונה ובתנועה. מקום המאפשר התפתחות, המברך תהליכים טרנספורמטיביים ומספק תובנות והארות.

ההתנגדות לשינוי היא מקור הסבל הגדול ביותר. אני מזמין אותך להתרווח ולקחת נשימה עמוקה, ולאפשר למרחב הזה לתמוך בך. יחד נבצע מהפכה, ונהפוך את הכאב לשמחה.

 

 

שיטת תשעת השערים

הרפואה המודרנית מתמקדת בתחום עניין ספציפי נקודתי. בכול תחום מתחומי החיים, מתקיימת כעת התמחות אבסולוטית. אלא שהאדם מכלול הוא. ככזה, יש להביט בו בכול הגופים והביטויים השונים בהם הוא מתממש.

אנחנו מתקיימים בכמה גופים בו-זמנית: בגוף הפיזי, כמובן, אך בגוף מנטאלי גם, במישור רגשי, בשער האנרגטי, הרוחני... 

שיטת תשעת השערים מתבוננת בכאב הממוקד כמו גם בהיבטיו הכלליים. היא קשובה למכלול ומספקת מענה לכול הגופים הנוספים, המהדהדים גם הם באותו הכאב. למשל, כאב ברכיים מעיד על צומת דרכים בחיים, על חשש מפני קבלת החלטות. בעוד חוסר איזון רגשי ישפיע על הלכי המחשבה, עלול להוביל לדיכאון, ולהתפתח כחולשה כללית בגוף. נתינת מענה רק לכאב הפיזי, יש בה להעניק טיפול שיטחי גרידא. היא תענה על הצרכים של הטווח הקצר בלבד. המחלה/המכאוב ישובו ויעלו במוקדם או במאוחר, דרך אותו ההיבט ממש, או שימצאו נקודת התפרצות חדשה.

מישור אחד משפיע על מישור אחר. הנגלה לעין הוא רק הביטוי הפיזי. ניתן להתעלם עד דרגה מסוימת ממכאוב רגשי או מנטאלי, אך כשההתפרצות מגיעה לגוף החי, הכאב בוער.

עבודה בחמשת המישורים/גופים:

אנרגטי, רוחני, מנטאלי, רגשי, פיזי

ובשילוב ארבעת היסודות:

אש, אדמה, אוויר, מים

COVER-01_edited.png
COVER-01_edited.png

כיום, יותר ויותר אנשים מבקשים תהליכי ריפוי וגדילה טרנספורמטיביים. רבים מתעוררים אל שינויים בקנה מידה עולמי.

יותר ויותר חשים, שיש משמעות עמוקה לחיים, שהשפע והאושר נחלת הכלל, ושכול זה אפשרי וקל.

 

בשיטתי משולבות טכניקות מעולם היוגה, הצ'י-קונג, תורת הקבלה, חוכמת המספרים, גאומטריה מקודשת, השמאניזם השבטי, הבודהיזם המאזן, נוכחות הזֶֶן, המיסטיקה האירופאית, מקצבי הלב של אפריקה, חלום אטלנטיס, ועוד. 

האינפורמציה שאני מספק חובקת, ייחודית, ובמרכזה שילוב של מגע, אור וקול, עבודה בתדרים להתמרת פחדים וליציאה ממשברים.

הקול זה הכול

הצורך בהעצמה אישית הינו חלק בלתי נפרד מתהליך ההתפתחות שלי ושלך. במקום להיות תלוי במטפל או בתרופה, מטרתי היא להעצים אותך. להזכיר לך מהיכן באת, ולעזור במציאת הכיוון אליו הולכים

החזון

כיצור אורגני ההולך ומתפתח, אנחנו מתקשרים תמידית עם העולם סביבנו. קשרים אלו משיבים לנו אינפורמציה לגבי עצמנו, התנהלותנו והשפעתנו בעולם התופעות. ככול שרמת המודעות עולה, כך החזרה אל הפשטות. העולם נדמה כמורכב יותר ויותר, אך האפשרות לכך מתקיימת מתוך הכרת הפרטים הקטנים דווקא.

 

הכמיהה לחיים בסביבה תומכת היא תוצר של האמת הפנימית. ככול שזו מתבהרת ונחשפת, התבניות הפנימיות יוצאות ומתגשמות בחלל המציאות. ככול שאנו מבינים את עצמנו כמכלול - כשלמות של איברים, מיקרו-אורגניזמים, מערכות ותהליכים – כך מתחזקים הקשרים שלנו בעולם החיצוני – כמכלול של פרטים.

 

השאיפה היא ליצור קהילות ברחבי העולם כולו, המבוססות על אינדיבידואלים מועצמים, אנשים כמוני וכמוך, הלוקחים אחראיות מלאה לחייהם, המתחברים למקור העוצמה והריפוי הפנימי, המצעידים את הפלנטה אל אחדות, שלמות והארה. 

המשימה

לספק כלים פשוטים להצלחה. לחשוף את הפשטות הפנימית, לשוב וללמוד מן הטבע, להיות בסינכרוניזציה מושלמת עם המציאות, ולברוא מתוך אהבה לזולת. הדור הבא כבר כאן, והוא מביט בנו בעיניים שואלות. נבחר להראות לו את עצמנו בשיא תפארתנו. נציע לו גיבורי-על לנעוץ בם מבט, להתפלא מכישוריהם, מיכולות הריפוי שלהם, ומן האהבה האינסופית בם

אנחנו כאן מתוך שירות.

אנחנו כאן מתוך שיתוף.

העולם נכנס אל שלב משמעותי בתהליך התפתחותו

ואנחנו,

יחד

פה.

logopng-05.png
bottom of page