top of page
שגיא-6-Original_edited_edited_edited.png

שגיא כהן - יוצר ומעורר

מלווה בתהליכי שינוי, ניקוי וריפוי

ליווי התפתחותי

אל מקור העוצמה הפנימי

הייתי צריך לאבד את הכול
– פעמיים –
על מנת למצוא את עצמי

שלום שמי שגיא, אב לארבעה, יוצר ומעורר, מלווה בתהליכי התפתחות והתחדשות ומסייע להתחבר אל מקור העוצמה הפנימי, באמצעות מתודולוגיית תשער – תשעת השערים, שיטה חדשנית שפיתחתי במהלך 28 שנות התפתחות עצמית, מתוך הניסיון הרב שרכשתי בארץ ובעולם, בעבודה עם אנשים, קבוצות וארגונים, בכול הגילאים ובכול שלבי ההתפתחות.

על מנת לתת מענה למכאוב, דרוש, ראשית, לחוות אותו.

כול הכלים ההתפתחותיים שייצרתי הינם חווייתיים: מידע שחלחל דרכי ובתוכי, נגע ברגש והתחבר אל הלב. טראומות שחוויתי על בשרי, שהצטלקתי בם, שהתחשלתי דרכם, ושזיקקתי את האמת שבהן אל נקטר עשיר של ידע, העובר דרך הכאב ונטמר אל הארה. חלל וריקנות שחוויתי מתוך אובדן ונטישה, אשר מתוכו גיליתי את החיבור האינסופי המתחדש אל מרחב האמת שבפנים. וכמובן שמחת הלב והעשרה מתוך התבוננות, בליווי ילדיי שלי, בזוגיות, בעשייה משותפת עם ולמען חברה ערנית ומשגשגת, ונחישות בלתי נגמרת, לבטא את האמת המבעבעת בתוכי. הטמעת ערכים חדשים, התקדשות והשרשה אל הקרקע, וממנה אל הגוף החי, שדרכו אני מתקיים.

אחרי שמאבדים הכול, לא נותר עוד מה להפסיד.
אז, אפשר באמת לחיות!

לעומק

נולדתי אל תוך מסורת עתיקת-יומין, אל עולם רווי פחדים ואל אשליית המחסור. גידלו אותי אל תוך זהירות, אל תוך התחשבות באחר ואל קבלת סמכות. סיפרו לי מאיפה הגיעו אבותיי, מי רודף אחריהם ואחרי, איזה ידע צריך לרכוש וממי צריך לחשוש. 

בקיצור, נתנו לי זהות. בעוד קול פנימי המשיך לדרוש: אין חיה כזאת!

אני זוכר שיעורי היסטוריה ותורה. מאוד אהבתי את סיפורי הגבורה. אבל למה כול כך הרבה שנאה? למה צריכה להיות מלחמה? שואה? סיפורים עקובים מדם, והאמון בלב אדם, נדם. 

מבולבל, חיפשתי הסברים. חיפשתי, אך מצאתי שאלות גדולות עוד יותר על החיים.

עד שהניחו לי ביד, ספר אחד.

קרוב משפחה, אדם מיוחד, הילר ואיש רוח, מרפא באמצעות קול ובאמצעות מגע היד. אדם זה פתח בפני עולם רחב. וכך נקראתי לצאת אל המרחבים. טיילתי והכרתי תרבויות ואנשים, ואז חזרתי להתעמק בלימודים. כלכלה ופילוסופיה, נו מה? הרי כסף וחוכמה מניעים את הבריאה. 

לאחר שלוש שנים, נקראתי שוב אל הנדודים. עברתי לגרמניה וגידלתי ילדים, עבדתי עם פליטים, גישרתי בין יהודים למוסלמים לנוצרים, שגשגתי בלהיות ייחודי, בין כול האחרים. עליתי לגדולות, אך בפנים חלחלה תשוקה חסרת פשרות.

יש בך אור גדול, שתף בו את המכלול! 

במשך שנים עבדתי על הכרת העצמי, והסתתרתי מפני מי שאני. התבטאתי דרך מסכות, ולא הרשיתי לאמת הפנימית להתגלות.

והינה, החלטתי לקחת אחראיות. דרך משברים גדולים נפרצים במסכות הסדקים הכי עמוקים. גרמניה אפשרה לי להתמודד עם הפחדים הכי גדולים, עם צלקות עבר וטראומות דורי-דורות. עם דברים בתוכי שלא רציתי לראות. אך אחרי ההתמודדות והשחרור, נותרתי עירום, ללא מסכה, מביט בעצמי במראה. חסר ברירה, הבנתי שאני חייב לבחור - באור.

ומתוך בחירה זו נפתחו דלתות. אנשים חדשים חדרו לחיי והפכו לי למראות. נשמות תאומות. שליחים מתקופות קדומות. אבות... אימהות. וכך יצאתי, בשנית, אל הנדודים, הפעם אל מרחבי האנדים ותרבות השבטים. 

שלוש שנים חייתי מחוץ לכול מסגרת, מתוך מזוודה, ללא נכסים או מקורות פרנסה. כפליט מתוך בחירה, הסתובבתי ממדינה למדינה. חסר זהות, חסר זכויות, מונע מתוך מהות פנימית, לגלות את התכלית. חייתי את הרגע, את הקיים, בחסדיהם של אחרים, עובד כפיים, הזוכה לשתף מאוצרותיי האמיתיים. למדתי את דרכי הלב, את נתיב החמלה ואת סגולתה של קהילה. למדתי לחשוף עצמי עירום ועריה. לעמוד נשגב ולקרוא הינני בצהלה. למדתי לתת, גם כשנדמה שאין מה. למדתי להתחלק, מכול הלב, עד לנשימה האחרונה.

בלב גואה,
התחלתי להקשיב לקריאה – שובה הביתה! שוב ארצה, לגאולה...

אחרי 15 שנות גלות, שבתי ארצה, אל הזכות. להיות כאן בין אחים ואחיות. לשתף ולהוות עבורם מראות. לתת מעצמי, ממתנותיי. לתת ולתת עד בלי דיי.

יש לנו שפע, מן הכול. כעת הזמן לגדול. לשים בצד מאבקים והתנגדות, ולהתמסר אל הזכות, להיות עם נבחר הנושא את האור ואת האינפורמציה העתיקה בדם. אנחנו כאן! אנחנו כבר מאוחדים, גם אם אנחנו שונים ומשונים. אין צורך לעשות דבר, מלבד להקשיב ולפעול על פי הערכים הפנימיים, ולשתף את עצמנו עם אחרים.

אני כאן בשביל לעזור לך להיזכר. בשביל להפעיל את הקודים הפנימיים אשר חושפים שוב את האמת. 

מיניות-חושניות-זוגיות

איזון זכר-נקבה

שחרור וביטוי

ריפוי טראומות

אתגרי החיים

חיבור אל הילד הפנימי

אהבה מקודשת

משמעות החיים

שינוי דפוסי חשיבה

יציאה ממשברים

התמרת פחדים

דינמיקת הלהבות התאומות

בריאות הנפש

הרחבת התודעה

ילודה טבעית

בהירות וצלילות עסקית

התנתקות מהתמכרויות

מהות השירות 

יצרתי לנו כאן מרחב הוליסטי, אוהב ומקבל. מרכז שהוא גם פיזי וגם דיגיטלי, בוא ניתן למצוא מענה להכרה לצרכים הפנימיים. סדנאות והרצאות ושפע של מידע, לריפוי עצמי, תכליתי ומקיף, בשיטת תשער השערים. כלים פשוטים לשינויי דפוסי חשיבה, דרכי התנהגות מעכבים, שינוי תזונה ותנועה מרפאה. מקום המאפשר התפתחות והתחדשות, מתוך התקדשות.

אני מזמין אותך להתרווח ולקחת יחד איתי נשימה עמוקה, להסתובב כאן במרחב הדיגיטלי ולתור מה מדוייק ונכון לך, וליצור קשר, במידה ויש שאלות או רצון להעמיק בתהליך.

 

 

שיטת תשעת השערים

הרפואה המודרנית מתמקדת בתחום עניין ספציפי ונקודתי. בכול תחום מתחומי החיים, מתקיימת כעת התמחות אבסולוטית. אלא שהאדם מכלול הוא. ככזה, יש להביט בו בכול הגופים והביטויים השונים בהם הוא מתממש.

אנחנו מתקיימים בכמה גופים בו-זמנית: בגוף הפיזי, כמובן, אך בגוף מנטאלי גם, במישור רגשי, בשער רוחני, ובשאיפה להתפתח ולגדול... 

שיטת תשעת השערים מתבוננת בכאב הממוקד כמו גם בהיבטיו הכלליים. היא קשובה למכלול ומספקת מענה לכול הגופים הנוספים, המהדהדים גם הם באותו הכאב. למשל, כאב ברכיים מעיד על צומת דרכים בחיים, על חשש מפני קבלת החלטות. בעוד חוסר איזון רגשי ישפיע על הלכי חשיבה, עלול להוביל לדיכאון, ולפתח חולשה כללית בגוף. נתינת מענה רק לכאב הפיזי, יש בה להעניק טיפול שיטחי גרידא. היא תענה על הצרכים של הטווח הקצר בלבד. המחלה/המכאוב יופיעו שוב דרך אותו ההיבט ממש (מחלה כרונית), או שימצאו נקודת התפרצות חדשה.

ניתן להתעלם עד דרגה מסוימת ממכאוב רגשי או מנטאלי, אך כשההתפרצות מגיעה לגוף החי, הכאב בוער, ודורש מענה. מישור אחד משפיע על מישור אחר. הגוף על הנפש, הנפש על הרוח. הנגלה לעין הוא רק הביטוי הפיזי. חוכמת תשעת השערים, מביטה על ונותנת מענה לכול הגופים.

עבודה בחמשת המישורים/גופים:

אנרגטי, רוחני, מנטאלי, רגשי, פיזי

ובשילוב ארבעת היסודות:

אש, אדמה, אוויר, מים

COVER-01_edited.png
COVER-01_edited.png

כיום, יותר ויותר אנשים מבקשים תהליכי ריפוי וגדילה טרנספורמטיביים. רבים מתעוררים אל שינויים בקנה מידה עולמי. אין יותר בטחונות. וההבנה, שאף אחד אחר לא יציל אותי או ידאג לצרכיי, ממשית.

רבים חשים, שיש משמעות עמוקה יותר לחיים, שהשפע והאושר נחלת הכלל, ושכול זה חייב להיות אפשרי וקל.

שיטת תשעת השערים מביטה על פשטות הדברים, ומשתמשת בטכניקות הן מן העולם המערבי והן מן המזרח הקדום, על מנת לספק מענה שמתאים ודוייק לך. יוגה, צ'י-קונג, תורת הקבלה, חוכמת המספרים, גאומטריה מקודשת וסמלי הבריאה, השמאניזם השבטי, הבודהיזם המאזן, נוכחות הזֶֶן, המיסטיקה האירופאית, מקצבי הלב של אפריקה, חלום אטלנטיס. כול אלו פועמים בך, כלים זמינים להיזכרות, ולהתפתחות הלאה.

המידע המובא בתורת תשעת השערים מספק שחרר מן הסיפור הישן וכתיבתו של אחד חדש. תהליך ההתחדשות  ייחודי, ובמרכזו שילוב של מגע, אור וקול, עבודה בתדרים להתמרת פחדים וליציאה ממשברים.

הקול זה הכול

הצורך בהעצמה אישית הינו חלק בלתי נפרד מתהליך ההתפתחות הבלתי נגמר שלנו. במקום להיות תלוי במטפל או בתרופה, מטרתי היא להעצים אותך. להזכיר לך מהיכן באת, ולתמוך בכיוון אליו הולכים.

החזון

היומיום שלנו כרוך בעיבוד אינסופי של מידע ונתונים. אנו מתקשרים תמידית עם העולם סביבנו, אבל שוכחים את התקשורת הפנימית, זו שמצפינה את הידע האישי, מי אני ולמה באתי הינה דווקא עכשיו. ככול שרמת המודעות עולה, כך גם ההבנה של מקומי בחיים. הטבע האמיתי שלנו שב ומתגלה, ואיתו חזרה אל פשטות. 

 

הכמיהה לחיים בסביבה תומכת היא תוצר של האמת הפנימית. ככול שזו מתבהרת ונחשפת, התבניות הפנימיות יוצאות ומתגשמות בחלל המציאות. ככול שאנו מבינים את עצמנו כמכלול - כשלמות של איברים, מיקרו-אורגניזמים, מערכות ותהליכים – כך מתחזקים הקשרים שלנו בעולם החיצוני – כמכלול של פרטים.

 

השאיפה היא ליצור קהילות ברחבי העולם כולו, המבוססות על אינדיבידואלים מועצמים, אנשים פשוטים, אשר השתחררו מהתנגדות וממאבקי כוח, הלוקחים אחראיות מלאה לחיים, והמתחברים למקור העוצמה והריפוי הפנימי, על מנת ליישם הרמוניה עבור עצמם ועבור הדור הבא. 

המשימה

לספק כלים פשוטים להצלחה. לחשוף את הפשטות הפנימית, לשוב וללמוד מן הטבע, להיות בסינכרוניזציה מושלמת עם המציאות, ולברוא מתוך אהבה לזולת. הדור הבא כבר כאן, והוא מביט בנו בעיניים משתהות. הנבחר להראות לו את עצמנו בשיא תפארתנו? הנציע לו גיבורי-על לנעוץ בם מבט, להתפלא מכישוריהם, מיכולות הריפוי שלהם, ומן האהבה האינסופית בם?

כמובן!

אנחנו כאן מתוך שירות.

אנחנו כאן מתוך שיתוף.

העולם נכנס אל שלב משמעותי בתהליך ההתפתחותי

ואנחנו,

במרכזו.

logopng-05.png
bottom of page